Trendyol Affiliate hakkında sizlere bilgilendirme yapacağımız bu yazımıza hoş geldiniz. Günümüzde Trendyol uygulaması üzerinden oldukça fazla kar edilmektedir. En sık kullanılan bu uygulamanın kullanıcılarına sunduğu kullanım özellikleri oldukça fazladır. Bu kullanım özellikleri neticesinde pek çok kişinin ilgi odağı olmayı başardı.

Trendyol alışveriş yapılabilmesi adına kurulu olan bir uygulamadır. Burada alışveriş bölümleri yer alır. Trendyol bünyesinde çeşitli mağazalar yer almaktadır. Bu uygulama üzerine bağlı olan pek çok kullanıcı mevcttur.

Trendyol Affiliate hizmetleri, sosyal medya üzerinden reklam desteği sağlamaktadır. Takipçisi yüksek fenomen veya influencer olarak adlandırılan bu kişiler, Trendyol reklamlarını ve ürün lansmanlarını hesapları üzerinden insanlarla paylaşırlar. Trendyol ortaklığı olarak bilinen Afiliate, birçok kişinin merak ettiği alanlardan biridir. Burada önerilen ürünlere hızlı erişim sağlanmaktadır.

Trendyol Influencer

Trendyol influencer işbirliği yapmak günümüzde oldukça popüler hale gelmeyi başardı. Sosyal medya üzerinde ünlü olan kişiler bu şekilde Trendyol sistemine dahil olmayı başardı. Bu kişiler çeşitli ürünleri takipçileriyle paylaşmaktadır. Bu paylaşımlar neticesinde satış yapılan ürünlerin miktarına göre gelir elde edilmektedir. Sistemin özellikleri şu şekildedir;

 • Trendyol  uygulamasının üzerinden reklamı yapılmak istenen ürünün linki hikaye bölümüne eklenir. Burada İnfluencer olan kişiyi takip eden kullanıcılar ürünü görüp satın alım gerçekleştirir.
 • Bu link paylaşımları sadece İnstagram uygulaması ile sınırlı değildir. Aynı zamanda Tik-tok, Facebook, Youtube gibi uygulamalarda da paylaşılabilir.
 • Bu ortaklıkta olan kişiler çeşitli kategoriler oluşturabilir. Buna örnek olarak ceket, bluz, etek, crop gibi farklı kategori örneklerlini verebiliriz.
 • Bu paylaşımların gerçekleştiği çeşitli sosyal medya hesaplarında yer alan kişilerin hikayelerinde karşımıza çıkan link seçenekleri bu etmenden kar elde etmek amacı ile konulmaktadır.
 • Burada istediğiniz kadar ürün paylaşabilmeniz mümkün olacaktır. Dilerseniz tek linkte tek ürün, dilerseniz de tek linkte tonlarca ürün paylaşabilirsiniz.

Bu gibi daha pek çok özelliği bulunan ortaklıktan sizlerde faydalanabilirisiniz.

Trendyol Affiliate Başvuru

Trendyol affiliate başvuru gerçekleştirebilmeniz için bazı şartları karşılamanız gerekmektedir. Bu şartlar ile sizde Trendyol iş birliği içerisine girmiş olacaksınız. Trendyol ortaklık başvurusu yapmak isteyenler yazımızın devamını mutlaka okumalıdır.

Trendyol uygulamasının sizden beklediği en önemli unsurlardan biri takipçi sayınızdır. İnstagram hesabınızda 10 bin üzerinde tamamen organik takipçi olması bir zorunluluktur. 10 bin takipçisi olmayanlar ne yazık ki başvuruda bulunamazlar. İnstagram hesabınızdaki etkileşimler bu ortaklık için bir diğer önemli unsur olarak geçmektedir.

İnstagram uygulamasında takipçi, beğeni, yorum ve izlenimler oldukça önemli bir faktör haline gelmektedir. Bu etkileşimler tamamen organik olmalıdır.  Burada influencer olan kişiler karlarını faturalandırabileceği bir şirket veya ajansla çalışmak zorundadır. Ürünlerin satışında artış sağlayabilmek için aktif olarak kullanılan bir hesap olmalıdır.

Trendyol Affiliate Ortaklık Başvurusu

Trendyol ortaklık başvurusu için öncellikle form doldurmanız gerekmektedir. Trendyol affiliate başvuru işlem süreci hakkında sizlere bilgilendirme yapacağız. Öncelikle başvuru formunu doldurun. Ardından Trendyol affiliate başvuru adımlarını izleyin. İletişim bilgilerinizi başvuru sayfasına girin. İstenilen iletişim bilgileri;

 • Ad
 • Soyad
 • T.C kimlik numarası
 • Telefon numarası
 • Trendyol uygulama içerisinde olan e-posta adresi
 • Doğum tarihi
 • Açık adres

Bilgilerin Sisteme Aktarılması

Başvuru sürecinde iletişime geçilecek hesap verilerinin girilmesi gerekmektedir.

 • İnstagram hesap adı
 • Üst Beden
 • Alt Beden
 • Ayakkabı Numarası

Bundan sonraki aşamaları da kendi bilgilerinizi girerek tamamlayınız. Burada Trendyol uygulamasının değerlendirdiği en önemli şey, İnstagram hesap etkileşiminiz. Onay aldığınız taktirde verdiğiniz iletişim bilgilerinizden sizlere dönüş sağlanacaktır. Onaylandığınız taktide büyük kar oranları yakalamış olursunuz.

Trendyol İnfluencer Ajansı

Trendyol İnfluencer ajansı ile bir anlaşma gerçekleştirilir. Bu ajanslar ile sizlere Trendyol’da iş imkânı sağlanır. Özellikle son dönemlerde teknolojinin gelişim hızı oldukça fazla hız kazanmaktadır. Bu gelişme ile birlikte, aynı zamanda insanlar tarafından çeşitli sosyal medya uygulamalarının kullanımı da eşit oranda artmaktadır. Kullanım oranlarının bu denli fazla olması neticesinde influencer olabilmek son derece popüler hale gelmiştir.

Influencer Ajansı Ne Yapar?

İnfluencer ajnslarının görevleri insanlar tarafından merak edilmektedir. Burada ajanslar sizlere en uygun sonuçları getirecek olan kampanyalar yaratmak için çalışırlar. Çeşitli etkileşime sahip olan insanlar ile iletişime geçerler.

Trendyol ajansının temel hedef noktası, en fazla ve iyi etkileşim alabilecek insanlar ile ortaklaşa bir yola çıkmaktır. Burada markaların talepleri karşılanır. Aynı zamanda ulaşılmak istenen hedef kitleye ulaşılır.  Bu anlamda ajanslar çeşitli planlar hazırlayarak, marka adına en iyisi ve etkilisi olan kampanyaları oluşturur. Diğer güncel içeriklerimize Google ile ulaşabilirsiniz. Bizi takipte kalın.