Influencer Nasıl Olunur?

Home - Genel - Influencer Nasıl Olunur?
ins 4 min
2 Mayıs 2022

Influencer Nasıl Olunur?

Influencer Nasıl Olunur ile alakalı içeriğimize hoş geldiniz. Günümüzde sosyal medya insanların para kazanacağı bir mecra haline gelmiştir. Popüler olsun olmasın birçok kişi internet üzerinden yapmış olduğu reklam çalışmaları ile kazanç elde etmektedir. Bu noktada günümüz şartlarında en çok başvurulan iş fenomen olmaktır. Peki, Nasıl Fenomen olunur?

Fenomen Olmak

Günümüzde sosyal medya üzerinden en çok tercih edilen meslek grupları arasında influencer olmak yer almaktadır. Bu noktada; kişi kendi başına influencer olmayacağı için çeşitli işlemler yerine getirmek zorunda kalmaktadır. İnfluencer olmak için yapılacak olan en önemli işlev takipçilerle sürekli olarak bağlantı halinde olmaktır. Buna bağlı olarak da sürekli bir şekilde gönderi paylaşımı yapmak gerekmektedir. Bu gönderilere takipçiler tarafından yapılan yorumlara da cevaplanarak, takipçilerin düşüncelerini n önemsendiği gösterilmelidir. Bununla beraber, influencer olma yolunda başarı sağlayan kişiler; influencer ajansı hizmeti alarak daha çok reklam ve popülerlik kazanabilirler. Ülkemizde influencer'lar büyük ve küçük çaplı şekillere ayrılmaktadır. Reklamcılar makro ve mikro olarak seçeneklere ayırmaktadır. Mikro influencer olmanın şartı minimum düzeyde 10 bin civarında takipçiye sahip olmaktır. Makro influencer olmanın şartı ise 50 bin takipçi şeklide olmaktadır.

İnfluencer Ajansları

İnfluencer ajansı yani; fenomen ajansı ve influencer marketing şeklinde adlandırılmaktadır. Ürün tanıtımı, kişi veya firma tanıtımı, marka bilgilerinizi sosyal medyadaki kitleler ile paylaşan ve yüzbinlerce yeni müşteri kazanılmasını sağlayan işlevlere sahiptir. Son derece etkili özellikte olan sosyal medya reklamları oluşturabilmek için mutlaka etkili influencerlar ile birlikte çalışılmaktadır. Bu noktada influencer olmanın bazı önemli adımları olmaktadır. -Sosyal medyada hangi alanda yer alacağını belirmemek ilk basamak olmaktadır. -Sosyal medya hesap optimizasyonu bir diğer basamak olmaktadır. -Kendilerine uygun hedef kitle belirmek. -Kendilerine uygun ve alakalı içerikler üretmek. -Sosyal medyada düzenli ve tutarlı davranışlar sergilemek. -Sürekli takipçileri ile iletişim ve etkileşim içinde olmak. Tüm bu özellikler dışında İnfluencer olmanın ilk yöntemi sosyal medya üzerinden kendi alanı ile ilgili olarak paylaşım yapmaktır. Bu paylaşımlarda kendilerinin çok başarılı olduğu alanlarda paylaşımlar yaparak, daha fazla ilgi çekmektedirler. Bu paylaşımlar da sürekli olarak yapılmaktadır. Sonrasında bu alanlara ilgi duyan kişiler zamanla toplayarak belirli bir kitle oluşturmaktadır. Bir kimsenin influencer olmasında bir başka şart da sosyal medya platformlarını çok doğru ve aktif bir şekilde kullanması gerekmektedir. Bu konuda kişi bulunduğu alanda uzman olduğunu takipçilerine hissettirmelidir. Ayrıca bir kişinin influencer olmasında dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri de erişim noktaları olmaktadır. Influencer Nasıl Olunur ile alakalı içeriğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Google baz alarak sitemizde arama yapabilirsiniz.

Tanışmak için sabırsızlanıyoruz

Villakent Mahallesi, 5200 Sokak
No: 120 Menemen / İzmir
İletişim